Program Edukacyjno – Korekcyjny skierowany jest do osób pełnoletnich stosujących przemoc wobec najbliższych. Jednym z głównych założeń programu jest pomoc sprawcom w zaprzestaniu stosowania przemocy.
JEŻELI:
- zdarza się, że pod wpływem złości zaczynasz krzyczeć, wyzywać, obrażać bliskich
- wypowiadasz słowa i robisz rzeczy w stosunku do bliskich, których później żałujesz
- niszczysz lub rzucasz przedmiotami
- zdarza się, że kiedy się zdenerwujesz grozisz bliskim
- zmuszasz bliskich do robienia rzeczy, których nie chcą zrobić
Jeżeli zachowujesz się w ten sposób oznacza to, że stosujesz przemoc wobec bliskich
Do programu kierowane są osoby za pośrednictwem pracowników socjalnych, policji, kuratorów, czy tez przez sąd. Warunkiem wejścia do programu jest rozmowa wstępna z terapeutami prowadzącymi grupę.
W ramach Programu odbywają się spotkania indywidualne oraz zajęcia grupowe, jeden raz w tygodniu – sesja 3 godzinna, liczba uczestników w grupie 6 – 12 osób. Czas trwania zajęć grupowych to 24 – 26 spotkań (6 miesięcy). Grupa ma charakter otwarty tj. osoba kierowana do programu może rozpocząć pracę w trakcie trwania grupy.
Celem działań edukacyjno – korekcyjnych jest:
- redukcja zachowań agresywnych
- kształtowanie postaw partnerstwa i szacunku wobec innych osób
- branie odpowiedzialności za zachowania agresywne w stosunku do innych osób
- naukę umiejętności konstruktywnego wyrażania uczuć
Program ma charakter edukacyjno – korekcyjny. W części edukacyjnej koncentrujemy się na przekazaniu szeroko pojętej wiedzy na temat zjawiska przemocy. Część korekcyjna ukierunkowana jest na zdobycie umiejętności niestosowania przemocy, treningu umiejętności społecznych i asertywności oraz naukę konstruktywnego rozwiązywania sporów i korzystania ze wsparcia społecznego.
Realizatorem Programu Edukacyjno – Korekcyjnego dla Sprawców Przemocy jest Zespół Placówek Specjalistycznych Gdynia ul. Wejherowska 65. Osobami odpowiedzialnymi za wykonanie programu są Helena Tomaszewicz i Adam Zdrodowski, z którymi można się kontaktować w sprawach dotyczących Programu tel. kontaktowy 662 72 80 05 (poniedziałek 15.00 – 21.00, piątek 9.00 – 21.00).
Konsultacje i spotkania odbywają się w poniedziałek i piątek w godz. 16.00-19.00 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (nie martw się o koszta połączenia - jeśli skontaktujesz się z nami oddzwonimy do Ciebie)
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
Gdynia ul. Grabowo 2 (pokój nr 45)
Lista instytucji i organizacji realizujących działania dla osób stosujących przemoc